سيمكا Simca

كمپاني SAFAF در سال 1926 توسط Henri Théodore Pigozzi ايتاليائي نماينده كمپاني فيات در فرانسه براي مونتاژ خودروهاي فيات در فرانسه تاسيس شد. در سال 1934 با استقلال پيدا كردن اين كمپاني در طراحي و ساخت برخي قطعات نام آن به سيمكا-فيات (سيمكا مخفف Société Industrielle de Mécanique et Carrosserie Automobile ) تغيير پيدا كرد. بالاخره در سال 1938 نام فيات از كنار نام سيمكا حذف شد البته كمپاني همچنان در مالكيت فيات بود. در سال هاي ابتدائي اين كمپاني فيات 508 را با نام سيمكا-فيات 6CV و فيات 518 را با نام سيمكا-فيات 11CV توليد ميكرد.

سيمكا-فيات 11CV:

File:1937 Simca-Fiat 11CV Berline 5pl.jpg

در طول جنگ جهاني دوم سيمكا تنها كمپاني بود كه مورد هدف بمب افكن هاي متحدين قرار نگرفت و به توليد خودرو با تيراژ پائين ميپرداخت كه علت آن رابطه نزديك Pigozzi با خانواده آگنلي مالكين فيات و نفوذ سياسي آنها بر روي موسيليني بود. بعد از جنگ نيز سيمكا برنده مناقصه تعمير موتورهاي جيپهاي ارتش آمريكا شد. در سالهاي پس از جنگ سيمكا از طرف دولت مجبور به همكاري با Jean-Albert Grégoire طراح خودرو فرانسوي براي توليد نمونه دو در پروژه AFG شد كه نمونه چهار در آن قبلا در كمپاني پنهار با نام دينا ايكس به روي خط توليد رفته بود. پيگوتزي با اكراه اين طرح را قبول كرد و در عوض گرگوار هم از نفوذ خود در دولت جديد فرانسه براي باقي ماندن پيگتزي در كمپاني استفاده كرد. در ابتدا نظر پيگوتزي اين بود كه اين خودرو طراحي زشتي دارد ولي در سالهاي بعد با بالاتر رفتن قيمت آلومينيوم و همچنين مشاهده ورشكستگي سيتروئن كه پيگوتزي علت آن را ديفرانسيل جلو بودن مدل هاي جديد سيتروئن ميدانست نظر پيگوتزي اين بود كه اين طرح زشت و غير اقتصادي و بدور از تمايل خريداران است. در هر صورت انجام تستهاي و اماده شدن براي توليد اين طرح آنقدر طول داده شد كه طرح فشار دولت فرانسه بر روي خودروسازان كنار گذاشته و همراه آن اين طرح نيز كنار گذاشته شد. در طول سالهاي بعد از جنگ در زمان به اصطلاح تست و طراحي مدا دو در پروژه AFG كمپاني سيمكا به توليد مدلهاي سيمكا 5 بر پايه فيات توپولينو ، سيمكا 8 بر پايه فيات 508 و سيمكا 6 بر پايه فيات توپولينو ميپرداخت.

سيمكا 5:

File:Simca 5.jpg

سيمكا 8:

File:Simca 8 2013-07-21 13-47-30 cropped to remove distracting Neighbo(u)r.JPG

سيمكا 6:

File:Simca6.jpg

 

بالاخره در سال 1951 سيمكا اولين اتومبيل كامل طراحي خود كه بر مبناي مدل هاي فيات توليد نشده بودند را با نام سيمكا Aronde به بازار عرضه كرد. در همين سال سيمكا كمپاني كاميون سازي فرانسوي Unic را به مالكيت خود در آورد و در سال 1956 نيز فورد فرانسه  را به مالكيت خود در آورد و در عوض فورد نيز درصدي از سهام سيمكا را بدست آورد. بنا بر اين شراكت جديد مونتاژ تعدادي از مدلهاي فورد از جمله مدل فورد Vedette با موتور 8 سيلندر را با نام و برند سيمكا در فرانسه ادامه پيدا كرد. سيمكا نمونه اي نيز بر مبناي Vedette ولي با موتورهاي خود سيمكا و تغييراتي در طراحي نيز توليد كرد كه سيمكا Ariane نام گرفت. در سال 1958 سيمكا  كمپاني معروف توليد خودروهاي لوكس فرانسوي يعني تالبوت لاگو را نيز به مالكيت خود در مي آورد.

سيمكا Vedette:

File:1958 Ford Vedette ABXC Chambord EAB529.jpg

سيمكا Ariane:

File:Simca Ariane, Schaffen Diest Fly-Drive 2013.JPG

 

در سال 1958 كرايسلر براي حضور بيشتر در بازار اروپا 15 درصد از سهام سيمكا را از فورد خريداري مينمايد. در طول سالهاي 1961 تا 1963 كرايسل به تدريج سهام بيشتري را از فيات سهام دار اصلي سيمكا خريداري مينمايد تا بالاخره سهام كرايسلر به 77 درصد كل مجموعه و سهام فيات به 19 درصد ميرسد و با اين كار كرايسلر كنترل سيمكا را بدست ميگيرد. در سال 1967 كمپاني كرايسلر سيمكا را با گروه روتس انگلستان كه قبلا به مالكيت خود در آورده بود ادغام و گروه كرايسلر اروپا را به وجود مي آورد. در سال 1978 توليد اتومبيل با آرم و برند سيمكا براي هميشه متوقف و تمامي مدل ها به كرايسلر تغيير نام ميدهند. حق امتياز نام سيمكا در سال1979 همراه كل مجموعه كرايسلر اروپا به پژو فروخته ميشود و در حال حاظر متعلق به پژو ميباشد.

کمپانی سیمکا دوبار موفق به کسب مقام اول و یک بار نیز مقام سوم بهترین خودرو سال اروپا میگردد:

مقامهای اول:
سال 1976 سیمکاهای 1307 و 1308
سال 1979 سیمکا Horizon (این مدل با برند کرایسلر ، دوج و پلیموث نیز عرضه میشد و از سال 1980 در اروپا کلا با برند تالبوت عرضه شد)

مقام سوم
سال 1968 سیمکا 1100