رابرت اوپرون Robert Opron

رابرت اوپرون در سال 1932 در فرانسه به دنيا آمد. او تحصيلات خود را در École des Beaux-Arts به پايان رساند و پس از مشغول به كار شدن در كارخانه شكر و سپس كارخانه هواپيما سازي در نهايت در سال 1952 و در سن 26 سالگي در يك كمپاني ساخت لوازم دكوراسيون خانگي مدير طراحي شد.

رابرت اوپرون در سال 1958 به كمپاني سيمكا رفت و در آنجا خودرو كانسپت Fulgur را طراحي كرد. سبك طراحي او از ابتدا مشخص بود “طراحي فضائي”

Simca Fulgur, 1958

Simca Fulgur, 1958

 

رفتن رابرت اوپرون به كمپاني سيتروئن طي ملاقاتي عجيب با فلامينيو برتوني شكل گرفت. در اين ملاقات برتوني كه طراح بسيار معروفي در زمان خود بود تمايل خود را براي ديدن طرح هاي اوپرون جوان نشان ميدهد. اوپرون نيز طرح هاي فضائي مدلهاي كانسپت كه براي سيمكا طراحي كردن بود را به برتوني نشان ميدند. برتوني بعد از ديدن طرح ها آنها را به زمين پرت ميكن و با عصاي خود آنها را پخش ميكند و ميگويد اين طرح ها بي ارزش هستند. اوپرون طرح هاي خود را از زمين جمع ميكند و به برتوني ميگويد كه نظراتش در مورد آنها درست نيست. برتوني به اوپرون ميگويد اما شما به كارهاي من علاقه داريد و اوپرون در جواب ميگويد اما اين علاقه دوطرفه نيست و ملاقات را ترك ميكند. چند هفته بعد از اين ملاقات عجيب نامه اي از سيتروئن براي دعوت به همكاري به اوپرون ميرسد و اوپرون نيز قبول ميكند.

 

اولين طرح اوپرون بعد از رفتن به سيتروئن فيس ليفت سيتروئن DS و قرار دادن چهار عدد چراغ گرد داخل قاب شيشه اي و سيستم چرخش چراغ آن در داخل پيچها بود.

 

اولين طراحي كامل او در سيتروئن مدل SM بود كه در سال 1970 عرضه شد. خصوصيات طراحي فضائي اوپرون كاملا در مشخصات عجيب طراحي آن مشهود.

File:Citroen SM Mulhouse FRA 001.JPG

File:Citroen SM in Stockholm rear.jpg

دومين طرح او در سيتروئن GS بود كه آن هم در زمان خود داراي طراحي مدرني بود.

File:Citroen GS Pallas 1977.jpg

File:Citroen GS Club 1200 1978 (8930893451).jpg

سومين طرح او مدل پست مدرن CX براي جايگزيني مدل پست مدرن دي اس بود. ارائه خودروئي براي جايگزيني دي اس كار بزرگي بود كه اوپرون به خوبي از پس آن بر آمد. طراحي عجيب شيشه جلو و عقب. فضا سازي بسيار بزرگ در اتاق و صندوق با قرار دادن بسياري از بخشها بصورت فشرده زير كاپوت كشيده سي ايكس. اين مدل در سال 1975 به عنوان خودرو سال اروپا انتخاب شد.

File:Citroen CX 2400 GTI 1978.jpg

بعد از ورشكستگي سيتروئن مشخص بود كه سيستم طراحي فضائي اوپرون با سياستهاي جديد گروه تازه بوجود آمده PSA مطابقت ندارد. در سال 1975 اوپرون از سيتروئن به گروه رنو رفت.

در رنو اولين كار اوپرون در كمپاني زير مجموعه رنو يعني آلپين فيس ليفت آلپين A310 در سال 1976 بود.

سپس در سال 1980 در رنو مدل انقلابي فوگو را طراحي نمود. در اين طرح نيز خطوط اصلي طراحي اوپرون و شيشه بزرگ قسمت عقب جلب توجه ميكند كه در زمان خود جزو خودروهاي پيشرو در طراحي بود و همچنين به سبك سيتروئن از پيشرفته ترين تكنولوژي روز هم در آن استفاده شده بود و بسيار مورد توجه قرار گرفت.

File:Renault Fuego France.jpg

كار بعدي اوپرون در سال 1981 طراحي رنو هاي دوقلو  9 و 11 بود. خودروئي كه در سال 1982 به عنوان خودرو سال اروپا انتخاب شد و بعدها بسياري از كمپاني ها از سبك طراحي آن الهام گرفتند. اين مدل در بازار آمريكاي شمالي نيز موفق بود و توسط مجله موتور ترند نيز به عنوان خودرو سال انتخاب شد.

File:Renault 9 Cambridge.jpg

File:Renault 11 with wall.jpg

اوپرون در سال 1983 رنو 25 را طراحي نمود. خودرو لوكس و مدرن در زمان خود بود. اين مدل در آمريكاي شمالي غير از رنو با آرمهاي ايگل و همچنين دوج نيز عرضه شد.

File:Renault 25 with Canal.jpg

 

بعد از رنو او مدتي به كمپاني فيات پيوست و سپس اسوديوي طراحي خود را در سال 1991 در پاريس تاسيس كرد كه تا سال 2000 و بازنشستگي در آن مشغول به كار بود.