سینگر Singer

كمپاني سينگر در سال 1874 توسط جرج سينگر در قلب دوچرخه سازي جهان يعني كاونتري به عنوان كمپاني دوچرخه سازي تاسيس شد.
در سال 1901 اولين خودرو توليدي سينگر بصورت خودرو سه چرخ عرضه گرديد.
همچنين در سال 1901 طرح بسيار هوشمندانه Motor wheels توسط كمپاني سينگر ارائه ميشود كه حتي با معيارهاي امروزه هم بسيار پيشرفته به نظر ميرسد. در اين طرح كه توسط 2 تن از كاركنان كمپاني هامبر به نامهاي Edwin Perks و Frank Birch براي سينگر طراحي شده بود يك موتور چهارزمانه 222 سي سي در داخل چرخ آلياژي يك موتور سيكلت جا داده ميشد.

در سال 1912 كمپاني سينگر با خودرو جديد سينگر 10 در نمايشگاه بين المللي خودرو شركت ميكند. خودروئي موفق كه در حقيقت به عنوان نمونه كوچك از خودروهاي بزرگ و گران قيمت به عنوان خودروئي اقتصادي خود را مطرح كرد. ويليام روتس علاقمندي خودش به اين ايده جديد نشان ميدهد و توليد يك سال اين مدل را پيشخريد ميكند.
لايونل مارتين موئسس كمپاني آستون مارتين در سال 1914 قبل از توليد اولين آستون مارتين چند دستگاه سينگر 10 به صورت تونينگ شده ارائه كرد و خود نيز با آنها در مسابقات موسوم به hill Climb شركت ميكرد.
در سال 1921 سينگر كمپاني ديگر خودروسازي انگليسي به نام Coventry Premier را تحت مالكيت خود قرار ميدهد. همچنين در دهه 20 با رونق گرفتن محصولات اين كمپاني خريد ديگر كمپانيها و اضافه كردن فضا آنها به خط توليد در دستور كار قرار داشت. در سال 1926 كمپاني 9000 مدل خودرو توليد مي كرد و در سال 1929 كمپاني 8000 نفر كارمند و در 7 كارخانه مختلف 28000 خودرو توليد كرد كه خود نشانه پيشرفتهاي خوب كمپاني در دهه 20 ميلادي.
دو جنگ جهاني فشار زيادي را بر كارخانه سينگر داشت پس از جنگ جهاني اول توليد موتور سيكلت متوقف شو و بعد از جنگ دوم جهاني خودروهاي توليدي سينگر نسبت به كلاسي كه براي فروش عرضه ميشدند گران بودند.
در سال 1956 پس از بوجود آمدن مشكلات مالي كمپاني گروه روتس كمپاني سينگر رو تحت مالكيت خود مي آورد.
آخرين محصولات سينگر مدلهاي ريبج شده و تا حدودي اصلاح شده از هيلمن هانتر و ايمپ بود و بالاخره توليد كمپاني سينگر در سال 1970 متوقف ميشود.

سينگر Chamois:

سينگر Vogue:

حق امتياز كمپاني و برند سينگر در حال حاظر در دست كمپاني پژو فرانسه ميباشد.