اپل Opel

(Present-1862)

کمپانی چرخ خیاطی اپل در سال 1862 توسط آدام اپل در شهر روسلهایم آلمان تاسیس شد. در سال 1886 محصول جدید دوچرخه نیز توسط دو پسر آدام اپل به محصولات اپل اضافه گردید.

اولین خودرو اپل با مشارکت همسر آدام اپل و دو پسر او با فردریش لوتزمن در سال 1899 طراحی و تولید شد. لوتزمن قفل سازی بود در شهر دساو که در زمان بیکاری روی طراحی خودرو کار میکرد. خودرو طراحی شده توسط اپل ها و لوتزمن موفق نبود بنابراین اپل ها تصمیم گرفتند در سال 1901 با کمپانی فرانسوی داراک قرار دادی برای تولید مشترک خودرو ببندند به این صورت که شاسی و موتور دو سیلندر خودروها متعلق به داراک و بدنه نیز توسط اپل طراحی شده بود. این مدلها با نام داراک اپل به بازار عرضه شدند.

کمپانی اپل در این مدت بر روی طراحی خودرو خود نیز کار میکرد و نمونه های اولیه را در سال 1902 تولید کردند. تولید خودروهای تمام طراحی شده توسط اپل در سال 1906 آغاز شد و تا سال 1907 جایگزین مدلهای داراک اپل گردید.

Opel 4 8 PS Doktorwagen 1910.jpg

در سال 1909 اپل مدل مشهور 4/8 PS را تولید کرد که بخاطر قابلیت و مورد اعتماد بودن اکثر پزشکان از این مدل استفاده میکردند و به Doktorwagen یا خودرو دکتر معروف شدند. در آن دوران اکثر پزشکان برای ویزیت به منزل مشتریها میرفتند که این شامل موارد اضطراری نیز میشد و به خودروئی نیاز بود که سریعا روشن و با اطمینان پزشک را به محل بیمار برسانند .

در اوایل دهه 20 میلادی اپل اولین کمپانی آلمانی بود که با دیدن موفقیت هنری فورد در آمریکا و سپس سیتروئن در اروپا خط تولید انبوه خودرو را به راه انداخت و خودرو با قیمت مناسب را در اختیار مشتریان قرار داد. اپل 4PS معروف به Laubfrosch یا قورباغه درختی اولین مدل تولید انبوه اپل بود.

Opel laubfrosch.jpg

در سال 1928 اپل اولین خودرو هشت سیلندر خود با نام Regent را تولید نمود. در سال 1929 اپل مورد توجه جنرال موتورز قرار گرفت و این کمپانی 80 درصد سهام اپل را خریداری نمود. در سال 1931 جنرال موتورز تمامی سهام اپل را خریداری و صد در صد مالکیت کمپانی را به دست آورد.

در جنگ دوم جهانی اپل توسط دولت آلمان تصرف و به تولید موتور هواپیما و کامیون و باقی ادوات نظامی پرداخت. جنرال موتورز از دولت آمریکا خسارت افتادن کمپانی به دست دشمن بالغ بر 35 میلیون دلار را گرفت. بعد از جنگ یکی از کارخانه های اپل در براندنبورگ در قسمتهای فتح شده توسط شوروی و قسمت دیگر در روسلهایم در قسمت آمریکائیها قرار گرفت. کارخانه براندنبورگ به عنوان غنیمت جنگی به شوروی منتقل شد همچنین قست زیادی از ابزارها و خط تولید اپل کادت در روسلهایم از طرف شوروی از آمریکائیها تقاضا شد که آنها را نیز به شوروی منتقل کردند و کمپانی خودرو سازی مسکوویچ را با استفاده از خط تولید و نقشه های اپل کادت در مسکو تاسیس کردند. پس از تقسیم قنائم جنگی جنرال موتورز به عنوان مالک اپل آن چیزی را که از اپل باقی مانده بود را بازپس گرفت.

در دهه های 60 و 70 میلادی مدلهای تولید شده توسط اپل و واگسهال دیگر زیر مجموعه جنرال موتورز در اروپا به تدریج یکی شدند. در این مدت خودروهای اپا توسط زیر مجموعه بیوئیک کمپانی جنرال موتورز در آمریکای شمالی نیز به نام بیوئیک اپل عرضه میشدند.

در دهه 90 اپل امگا به نام کادیلاک کاترا در آمریکای شمالی عرضه شد. در قرن بیست و یکم مدلهای هولدن دیگر زیر مجموعه جنرال موتورز نیز به مرور با مدلهای اپل یکی شدند و همچنین تعدادی از مدلهای اپل نیز با نام بیوئیک در بازار آمریکای شمالی عرضه شدند.

در سال 2017 جنرال موتورسهام کمپانی اپل را به همراه واکسهال انگلستان به گروه پی اس آ فرانسه واگذار نمود. پس از فروش اپل به پی اس آ همچنان تعداد زیادی از مدلهای بیوئیک و همچنین هولدن توسط اپل در آلمان تولید میشوند.